Aastaring on täis

Kallis emme!

Palju õnne Sulle, kes väikese vääniku 29 aastat tagasi ilmale tõid.
Blondipäine parajalt juurikas plikatirts, kes arvas, et poes kiusunutuga end põrandale pikali visates peaks mõne maiuspala ikka ju kätte saama, mis vahel ka usutavalt poetädide meele härdaks tegi ja midagi näpuvahele sai :).
Blondipäine olen ma ikka, seda pole aastad muutnud, aga kodune kasvatus enam päris jalaga vastu maad trampimist ning jonnimist avalikus kohas ei luba.
Tee on mind tänaseks viinud kaugele kaelamurdvalt kõrgete hoonetega maale, mis justkui oleks tsivilisatsiooni koorekiht kuid samas vahel teise nurga alt vaadates primitiivne džungel.
Minu väike armas pere ja kodu on minust voolinud aga selle, kes tänaseks olen ja tänu teile olen nii kaugele ka jõudnud. AITÄH!

Olen valmis nautima oma viimaseid kahekümnendaid :)
Kui nende kadumise eest kuhugi põgeneda ei saa ja aega peatada on võimatu, siis ei jää muud üle, kui uuest  aastanumbrist kõge parem võtta ning jäädvustada see sama erevalt ja värviliselt kui eelnev.
Tore on tõdeda, et eelnev aasta on igati meenutamist väärt ja võib uhkusega selle ukse lukku keerata. Eelmise aasta sisse mahtunud sündmuste ja elukogemuste järgi võin aga öelda, et uks läheb vaevalt kinni :))))
Kõike juhtunut, mis on suuremalt jaolt ainult positiivne, ei saa ma kindlasti oma „kontole“ kirjutada. Väga suurt rolli on mänginud head inimesed minu elus.
Oma panuse on andnud suurepärased sõbrad-pere kodumaalt ning uute elukogemuste, õpetuste, vaatenurkade, abi ja lusti eest olen väga tänulik oma uutele sõpradele-tuttavatele siinpool ookeani.
Aitäh, aitäh, AiTäH, aitäH, aItÄh, AITÄH ja kummardus.


 Juba neljapäeva õhtul oskas mind mu korterikaaslane äärmiselt vahvalt üllatada :) Kihistasin tükk aega naerda. Tundsin end Ameerika stiilis 16-aastasena. Sellist üllatust polegi varem tehtud ja täitsa äge tunne oli :)


Terve toalagi oli õhupalle täis (21 tk)
ja kaunis orhidee pluss kingike :)

Reedene päev tuleb töine, kuid mõte õhtusest kergest labajalavalsist hoiab mind erksana. Plaanin teha suitsukana-riisi salatit ja magustoiduks... veel ei tea, aga midagi ikka :))
Nii et.... ärge seal niisama istuge midagi, tulge külla ja nautige salatit, kuniks seda veel on!

 Vahepealsetest uudistest nii palju, et olen siin ära käinud oma esimesel Ameerika stiilis intervjuul. Kandideerisin ühte firmasse juhiabiks aga paljud suuremad firmad on endale palganud värbamisfirmad, ning seega kohtusin ühe värbajaga, mitte otseselt firma juhtkonnaga. Võiks öelda, et intervjuu algas päris põnevalt!
60-ndates härra kutsus mu oma boksi ja ilmselgelt ilma mingisuguse eeltööd tegemata küsis: „Soooo... where is Estonia? Upstate New York?“ ehk siis „ niii.... kus Eesti asub? New Yorgi osariigi põhjaosas?“
Mul pidi suu lahti vajuma. Sel momendil tundsin, et kõhus varasemalt olnud liblikatunne (ärevusest) on kadunud ning olen tagasi võitnud oma enesekindluse. No sellise rumaluse peale ei oska nutta ega naerda. Seletasin siis ära, et Eesti on nagu ikkagi omaette riik. Mõni minut seletades, kus kandis Eesti täpsemalt asub ning et Eestis on tõepoolest olemas oma keel, pani ta silmad alla ja ilma otsa vaatamata (mis on ameeriklaste puhul suht ebatavaline) vabandas, et mind niimoodi solvas (mina muidugi ütlesin, et sellest pole midagi ja kihistasin itsitada).
Pisut vesteldes minu ootustest ja lootustest lubas ta minuga mõne päeva jooksul ühendust võtta ning ülevaate anda, kuidas  seis on.
Kui ära hakkasin minema, siis naljatledes mainisin, et loodetavasti ei valinud ta minu resümeed ainult sellepärast, et arvas, et olen Ameerikast, sest intervjuu ajal oli tunda, kuidas tema positiivsus tööotsingute suhtes 25 kraadi langes, kui sai teada, et olen hoopiski väljaspoolt ning olnud siin ainult aastakese.
Intervjuu ajal küsis ta ka muidugi küsimusi, mida tegelikult siinsetel intervjuudel küsida üldse ei tohiks, aga kuna mul midagi varjata ei olnud ning suhtluse õhkkond oli suhteliselt vaba ja ma ei tundnud end kuidagi ohustatuna, vastasin tema küsimustele.
Kuna vaikselt hakkan end rohkem siinsele tööturule trügima, küll tuleb veel „vahvaid“ lugusid, mida jagada. Nii et jääge ootele :).

Ja veel viimastest uudistest kodu kandist.
Kes mu viimast blogi on lugenud, siis teab, et mitte just kaua aega tagasi jättis meie armas pereliige Boi meiega hüvasti.
Eelmisel laupäeval oli aga perekesel uued uudised – majja on leidnud tee uus sõber Bonita ehk Bona, kes on Malamuudi tüdruk :) Bona on kõigest paari kuune ja päris elus veel armsam kui pildi peal (sai üle vaadatud Skype vahendusel).

Siin ka paar pilti neiu Bonast




BOI – meie vallatu pereliige (november 1999 - 6. juuli 2012)

Me kõik teame, et kellegi kaotus ei ole kunagi kerge. Kuigi meid on kasvatatud usus ja vaimus, et lahkunud hinged on vabanenud ja palju õnnelikumad, olles vabanenud oma raskest kehast. Siiski on just harjumustunne see, mille kaotus meid kurvastab.
Oleme harjunud kellegi igapäevase kohalolekuga, oleme oma rutiinis sees, et kellegi eest hoolitseda, kellega pragada või kellega koos rõõmustada.
Meie pere peab end nüüd aga hakkama harjutama mõttega, et meie armastatud kutsa on jätnud oma kuudi ning tühjuse meie hinge. Üritame end mõttes viia teadmiseni, et Boi on palju paremas kohas.

Tahaksingi oma tänase blogipostitusega meenutada Boid.

Irooniliselt naljakas on see, et ma arvan, et meil tekiks peres kindlasti kerge vaidlus, kui hakkaks arutama Boi nime üle.
Boi sai võetud Madise kandist päris pisikesena 1999. aastal. Ta oli hundikoera ja dobermanni segu. Mäletan, et kui ta toodi, küsisin, mis ta nimi on. Ema ütles, et perenaine oli koerapojad nimetanud tolleaegse lastesaate Teletupsude järgi „Tinki-Winki, Lala, Tipsi ja Po“. Kuna me aga arutasime, et nimi Po ei kõla kohe üldse teab mis kuidas ja jääb kuidagi kentsakalt lühikeseks ja ebamugavaks öelda, otsustasime et tema nimi on Poi. Nüüd aga ei teagi siis, kas tema nimi peaks olema kirjapildis Poi või Boi. Igatahes kuulmise järgi oleme me kõik teda kutsunud Boiks, seega nii ta minu jaoks ka jääb :)

Mäletan, et Madisel ei olnud tal väga võimalust lahtiselt ringi joosta, oli pigem tihti ketis,  seetõttu alati kärsitu, kui teda vaatama läksin või krõbuskeid viisin. Iga mööduja peale haukus valjult ja pisut pelgasin teda. Kui aga kolisime Keila majja, sai Boi suure vabaduse osaliseks. Tema valduses oli suur suur aed, kus ta oma vägitegusid korda hakkas saatma :))
Oma maiuspalad kontide näol üritas alati salakavalalt ära peita ja kindlasti kohta, kus mulla kraapimine oli hõlpsam, ehk siis emme lillepeenrad.

Väga tihti pani ta ka proovile oma kavaluse. Rumalalt armas kutsa arvas, et teiselpool aeda on ju siiski „muru rohelisem ja päike eredam“. Kippus ikka aiast välja hiilima. Siin kohal mainides just tema armast rumalust, et  Boi ei osanud kunagi üle aia hüpata, isegi kui aed oli mõnes künklikumas kohas tema kõrgune. Hüppamist ei saanud ta kunagi selgeks. Pigem tegi oma hammastega tugevat tööd, et mõnda pehmemasse traataeda auk sisse närida ja seda koonuga ja peaga nii kaua venitades kuni keha sealt läbi mahuks. Seda oli päris naljakas vaadata, kui teda vahel teolt tabasime. Võimalusi välja saamiseks leidis ta mitmeid. Tabasime teda ka mitu korda üle aia ronida ÜRITADES, nagu paksuke põrsas kes siis aia najale kõlkuma jäi, kaldudes ei ühele ega teisele poole :)

Boi armastas hirmsasti vett, tema teesihiks oligi tihti Keila jõgi, mis meile ju nii ligidal. Totu aga ei teadnud, et iga ilmaga vette minna ei tohi, mis talle ka palju kordi tervise näol pahandust tõi.
Boi on tuntud ka kui väike huligaanist „Teaduse tänava hirm“. Just nimelt ratturid kartsid teda, sest neid sõiduriistasid Boi kohe mitte ei armastanud.
Boi ei hammustanud kunagi! Tema „mittemeeldimise“ väljendusviis oli pigem hane moodi naksamine ja siis naha keeramine, kes teab, kuidas hani naksab, siis oskab ette kujutada.

Veel meeldis Boile väga mängida mullitajast tulnud mullidega. Sel suvelgi, kui kodus käisi, nägin Jyskis mullitajaid ja vaatasin emmele „kassisilmadega“ otsa, et ostame Boile onju eksju. Emme ostis kohe kolm :)
Nii kui ta mulle nägi, siis elavnes alati nagu noor poisike. Kuigi sel aastal oli juba näha, et ega ta palju nendega mängida ei jaksa, isegi kui vaim oleks tahtnud, oli keha kiirelt väsinud.

 Boi oskas alati hästi oma emotsioone näidata. Tema rõõm pereliikmete kojutulemisel oli alati suur ja siiras. Boi oli ka tihti armukade :), eriti kasside peale. Nähes, et kedagi võeti sülle või paitati, jooksis ta kohe sinu juurde ja hakkas oma koonu ja pead sinu vastu nühkima, et sa ikka teda paitaksid. Ka siis kui aias sai istutud, tuli ta ikka kellegi juurde ja oma koonuga vaikselt nihverdades, et keegi talle pai teeks.
Boile meeldis väga, kui keegi aias kohmitses. Eriti kui suurem osa perest õues oli. Tema näos oli näha kohe uhkust ja rahulolu.

Boi oli ka hea isa, mitte et tema oleks kellelegi pojad kinkinud vaid just isa meie kassidele. Meie peres on aegade jooksul olnud nii mõnigi kass ja kõik on Boi nö oma tiiva alla võtnud. Kasside ees on Boi justkui võimetu. Vallatult nende taga nuhkima minnes, on ta lugematuid kordi käpaga uhketelt kassidelt sugeda saanud (lastes seda endaga teha), ning küll on ta ka kassidega koos maganud, kui viimsed ise tema külje alla poevad.
Kui väikesed kassipojad sai võetud, siis tutvustasime alati talle eelnevalt pisikest, lastes tal neid nuusutada ja öeldes „Oma, Boi, see on oma, ei tohi liiga teha!“, ja nii ta nendega harjuski ja mõistis kohe, kes on oma ja kes mitte.
P.S Võõrad kassid kihutab ta alati aiast välja.  

Boi tervis andis tugeva tagasilöögi täiesti ootamatult eelmisel aastal. Arsti abiga aga sai poiss üles turgutatud ning pidas aastakese väga tublisti vastu. Tundus küll, et on jäänud palju vanemaks ja aeglasemaks, lisaks vaeseke ei kuulnud juba mõnda aega enam midagi. Aga siiski tundus ta kõbus olevat.
Paar päeva enne minu äraminekut panime emaga tähele, et liipab ühte jalga kuidagi naljakalt, nagu siis kui inimesed on jala ära maganud ja närv surnud ning kuidag raske end jalule saada.
Mäletan, kuidas äralendamise päeval läksin kohvrit autosse panema ja läksin ta kuudi juurest mööda, kutsusin ta kuudist välja, et teda veel kallistada, soovisin talle, et oleks tubli ja hoiaks end ning ütlesin „näeme varsti“ ja kallistasin teda :).

Eile aga sain teada, et midagi on tema koordinatsiooniga väga valesti, püsti õieti seista ei suuda, kukub külili.
Päris täpset põhjust ei teata ja detailidesse laskumata tema olukord halvenes ja täna arvas loomaarst, et kõige parem oleks ta „raskustest“ vabastada.

Boi oli vapper ja jäi ilusti magama.

On aeg salvrätiku hunnik ära visata ja minna tegutsema teadmisega, et südamest ja mälestustest ei kao vallatu poiss kuhugi.



Jasmiini põõsas liivapealne oli tema üks meeliskohti



Mullide jahil :)





- Tagasi džunglis -

Sõbrad... tean, et igal pool mujal on tihtipeale „muru rohelisem ja päike eredam“. Siinkohal peab küll viimane väide paika. Kuuuuuuuumus on, peaks ütlema, ilusalongi eest, kõrvetab kõik karvad tasuta ära ihihhhiiii :))

AGA unistan juba nädalake Eestimaa jahedamast suvest (tean tean, mida osad mõtlevad... Kristi, kes kulutas iga suvi raha, et sõita kõrbekuumusega Türki, et end vähiks päevitada). Jah, minu arusaam päikesest on tänaseks muutunud.

Kuidas siinsesse džunglisse tagasi jõudsin?
Tagasilend oli suurepärane. Ei tea kuidas ja mis põhjusel, aga lennujaamas oma lennule registreerides minu piletit kontrollinud tädike sebis end kähku teise laua taha ja ütles, et ta vahetab mu pileti ringi. Mina läksin pisut endast välja, et mis mõttes, miks, KAS ma ikka oma aknaistme saan, mida väga alati ihaldan. Selle peale sosistas tädi inglise keeles, et saan äriklassi pileti.
Nooooooooo mis ma selle peale ikka kosta oskan, kui laialt naeratada ja tänada :)


Olin lennukisse minnes nii õhinal, kuna pole varem sellist luksust nautida saanud. Oi poisid ja tüdrukud :) Vot see oli üks kiire New Yorki lend küll. Just siis, kui muidu üritan väevõimuga end magama sundida, et pikk lend kergemalt üle elada, siis nüüd, kus oli olemas kogu luksus: omaette iste, tool-voodi, võimas lauapind, head söögid ja rahu, just SIIS loomulikult polnud unest ei kippu ega kõppu. Aga ega ma sellepärast luksus tool-voodit proovimata jätnud. Klõbistasin nuppudega siia-sinna, nautisin filmivaatamist pikutades ja sooja teki all :).
Kohe esimese asjana pakuti lennukisse astudes klaasis šampust. Peadselt järgnes sellele klaas veini ja mahla koos peenete kartulikrõpsudega. Eelroast, milleks oli puuvilja-juustu valik koos prosciuttoga, sai kõht nii täis, et ega ma pearoast enam hoolinudki :). Magustoidust rääkimata, selle jätsin täiesti söömata.
Nõud olid keraamilised ning söögiriistad metallist.

Maandumine New Yorki aga ei tundunudki esialgu nii põnev nagu varasemalt. Hing oli veel pikalt kuidagi raske ja ei osanud kohe üldse olla. Jummel tänatud, et lennujaamas ootas mind sõbranje Janeke, kes tegi kojujõudmise nii hingeliselt kui füüsiliselt pagasi näol mitu korda kergemaks. Metroost välja tulles ja koju jalutades lisas New York minu tervituseks pisut vürtsi, kallates kaela jämedapiisalise vihma. Meile tundus Janega aga kõik naljakas ja ei teinud sellest „väikesest“ viperusest suurt numbrit.
Koju jõudes vahetasin riided ja lippasime juba Janega Queensi, et võtta klaasike veini sõbranna Kariniga. Peale tunnikest aga (kui kell oli meie aja järgi 19.00) oleks mul olnud juba hädasti vaja olnud tikke, mida laugudevahele pista ihihhhiiii :)
Kuidagi sai lõpuks koju jõutud ja voodisse ma vajusingi. Ajavahest ülesaamine võttis aega päris mitu head päeva (4-5). Oma elementi sisseelamine aga pisut kauem. Alles eile (esmaspäeval) tundsin, et hakkan uuesti siinsetest asjadest aru saama ning oma elurütmi sisse elama. Ei oleks arvanudki, et see nii pikalt aega võtab.

Vahepeal olen jõudnud käia minule lähedal olevas botaanikaaias, mida varem ei olnud külastanud, aga mis tänu Janele osutus väga toredaks käiguks. Samuti Roosevelt Islandil, mis on ainult rongisõidu kaugusel ja on äärmiselt armas kant.

Samuti sai üks päev nauditud võimast päikeseloojangut all-linnas.

Kuna hetkel kooli ei ole, siis võtan rahulikult. Teen tööd ja tööst ülejäänud ajal naudin raamatute lugemist, üritan neiude Karini ja Janega avastada uusi kohti ning näete, on aega ka blogi kirjutada :).

Pisut siis ka pildimaterjali tõestuseks minu juttudele :)))

LENNUKIS


Tervitusamps


Eelroog


Pearoog


Enne maandumist (lõunasöök)
Üllatavalt maitsev kartulisalat,
mille all oli kaks viilu musta leiba koos lihaviiludega


BOTAANIKAAED




Auväärne rukkilill :)


Kuulsused, kes on seal kandis sündinud



Barbara Streisand


Woody Allen





 

Üks äääärmiselt huvitav taim, mis mu pilgu püüdis
ja suu lahti jättis. Ülisuured leheringid...


... mis olid alt päris okkalised. Seda lehte vaadates tekkis Pöialliisi tunne,
et läheks ja istuks lehele, ning tunneks end väga pisikesena :)



Kõrbeaed


Vahvad tuulepesade moodi onnid. Paar väikest neiut üritasid mind armsalt
hoiatada mingite putukate või loomade eest, kes seal end peitvat, ise ülitõsised olles.
Küsisin, et kas nägite siis või, mille peale vastati tõsimeeli "eiiii, aga meile öeldi" :)



MUU


All-linnas päikeseloojangut nautimas



Üks päev rongile jalutades ootasin valgusfoori taga
tee ületamist ja vaatasin taevasse, kust leidsin huvitava kirjamotiivi pilvetupsukestest.
Kuna see oli kirjutatud pahupidi ja sõna oli pikk,
sain vaid oletades aru ühest sõnast, milleks oli "Insurance" (kindlustus).
Oletatavasti oli see ehk tervisekindlustuse reklaam.
Päris huvitav kohe, kuidas selline efekt saavutatakse.


Nädalavahetusel ühes loundge´is võetud pilt. Loundge´i kujundus

ROOSEVELT ISLAND


Vasakul on näha Manhattanit ning paremal Roosevelti saare osa



Roosevelt Island asub Manhattani ja Queensi vahel,
on ainult 3 km pikk ja elanikke on seal umbes 11 000-12 000.
Äärmiselt meeldiv ja rahulik kant.
 Mõnel ilusal päeval tasub sinna kindlasti tagasi minna


Õhurongiga tagasi Manhattanile sõitmas. Üle vee on näha Queens´i



Õhurong


Uute seiklusteni!